Teşvik Dışındaki Adaylar

BELGE ÜCRETİNİ YATIRMAYI UNUTMAYINIZ!
Sınavlardan başarılı olan adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartların basılması için 150 TL Belge Masraf Karşılığı ödemesini Sercan Belgelendirme'nin Banka hesaplarına yapmalıdır.Banka hesap bilgileri için tıklayınız.
Ödeme dekontu açıklama kısmına "Ad-Soyad, TC Kimlik No ve Belge Masraf Karşılığı" yazılmalıdır..

NOT: Sınava girdiği meslek listede bulunmayan adaylar veya daha önce teşvikten yararlanmış olan adaylar teşvik kapsamı dışında sayıldıkları için Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Kartı için yukarıda belirtilen Belge Masraf Karşılığı tutarını yatırmalıdır.

Teşvik Kapsamındaki Adaylar

Teşvik kapsamındaki mesleklerden sınava giren ve başarılı olduğuna dair SMS bilgilendirmesi almış olan adayların teşvik işlemleri Sercan Belgelendirme tarafından yapılmakta olup adayların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur.
Sınav ücretinin iadesi adayların başvuru formunda belirttikleri IBAN numaralarına Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılmaktadır.

Sınavlardan Başarısız Olan Adaylar

Sınavların tamamında ya da bir bölümünde başarısız olan kişiler yeniden sınavlara katılabilirler. Tekrar sınavına katılmak isteyen adaylar tekrar başvuru yapabilirler veya kuruluşumuzla iletişime geçebilirler.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu olan mesleklerde teşvikten yararlanmak istediğini bildirmiş kişiler 1 kere sınav ücreti ödeyerek Sercan Belgelendirme'de 3 kez, söz konusu teşvikten yararlanmayan kişiler ise 1 kere sınav ücreti ödeyerek Sercan Belgelendirme'de 2 kez sınava girme hakkına sahiptir. Söz konusu ücretsiz sınav haklarının tamamını kullanıp belge almaya hak kazanamayan kişiler tekrar sınav ücreti ödeyerek sınavlara katılabilirler.